Pasif Gelir Nedir

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Pasif Gelir Nedir
  • Pasif Gelir Kaynakları Nedir
  • Ayosnet Kazanç
Ayosnet Altın Damla

Pasif gelir belirli bir çaba harcadıktan sonra elde etmeye başladığınız gelir çeşididir. Size artık rutin çalışmanıza gerek kalmadan düzenli/artan bir gelir sağlayacak bir gelir kaynağı oluşturur. Yani artık çalışmaya gerek olmadan da para kazanmaya başlıyorsunuz.

Genel olarak pasif gelir, ek iş ile karıştırılabilmektedir. Ek bir işiniz olabilir ama bu işinize de ek bir efor harcıyorsanız bu pasif gelir değildir. Pasif gelir çabanıza dayalı değil, kurmuş olduğunuz sistemin gücüne dayalıdır.

İndirimli Alışveriş İçin Tıklayın

Peki pasif gelir kaynaklarına nasıl  örnekler verebiliriz?

Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Almak

Pasif gelir kaynağı için kiradaki gayrimenkul (Ev, Dükkan..) iyi bir örnektir. Örneğin hayatınız boyunca çalıştınız ve birkaç ev veya dükkan aldınız. Bunları kiraya verdiğinizde artık size düzenli olarak gelir getirmeye başlar. Bunun için ayrıca efor harcamanıza gerek yoktur.

Araç Kiralamak

Belirli bir süre çalışıp bir rent a car firması kurdunuz diyelim. Burada bulunan arabalar artık size pasif gelir getirmeye başlar. Birçok akıllı yatırımcı bir iş makinesi alıp bunu kiraya vererek pasif gelir elde etmektedir.

Hisse Senedi Almak

Birikimlerinizi borsaya yatırarak, hisse senedi alarak pasif gelire dönüştürebilirsiniz. Çok riskli de olsa buradan elde ettiğiniz gelirler de pasif gelir sayılmaktadır. Bunun için borsayı iyi takip etmeli ve araştırmalarınızı sıkı yapmalısınız, yoksa zarar etme riskiniz de her zaman vardır.

Telif Hakları

Kişisel becerilerinize bağlı olarak üretmiş olduğunuz bir sanat eseri (Beste, resim, şiir..) yazdığınız bir kitap size ve çocuklarınıza pasif gelir kazandırabilir. Bu eseri yayınlayıncaya kadar çok çalışırsınız ama bundan sonra uzun yıllar telif hakları kapsamında pasif gelir kazanmaya devam edersiniz.

“Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulmazsan, ölene kadar çalışırsın”. – Warren Buffet

Network Marketing

Yeni yüzyılın yükselen iş modeli Network Marketing aktif gelirlerinin yanı sıra güçlü pasif gelir kaynağı sunmaktadır.

Ayosnet, Güçlü Pasif Gelirler Elde Etmenize imkân veren bir plan sunar.-İnsan Çalışır, Sistemi Kuran Kazanır –

Güçlü bir dağıtım kanalı kurmak zordur, Uzun zaman alabilir.

Network Marketing’in (Doğrudan Satış) kazanç planı, Kazandır/Kazan prensibine dayalı olduğu için katlanarak büyümeye imkân sağlar. Kurduğunuz ekibin performansı zaman kaldıracı etkisi sağlayarak; yıllarca sürede elde edeceğiniz başarıya kısa sürede ulaşmanızı sağlayabilir.

Kendi dağıtım kanalınız artık sürekli katlanarak büyür ve bir süre sonra artık efor harcamadan çok ciddi Pasif Gelirler elde etmenizi sağlar.

Ayosnet ile kurduğunuz bu güçlü işinizi en yakınlarınıza Miras olarak bırakabilirsiniz.

Ayosnet Ücretsiz Bilgi Almak

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu